Home Up ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΕΙΚΟΝΕΣ 1821 &  Μ. ΡΕΥΜΑ

Sene 1930

    Home Up

ARNAVUTKÖY  MAHALLESİ - MEGAREVMA

TAHAKKUK
İDAREİ HUSUSIYE TAHSILDARLARINA MAHSUS TAKİBAT DEFTERİ
1930 - 1931

605 Esnafın dinine göre  oranı

MÜSLÜMAN 63 10,42%
ERMENI HRISTIYAN 76 12,56%
MUSEVI 21 3,47%
RUM ORTODOKS 445 73,55%
605 100 %

313 Esnafın işine  göre  oranı

MESLEK Kişi %
Ahtar 9 2,88
Aşçı 4 1,28
Avukat 5 1,60
Bağcı 21 6,71
Bakkal 11 3,51
Balıkçı 48 15,34
Berber 11 3,51
Boyacı 7 2,24
Büfeci 3 0,96
Demırcı 6 1,92
Doktor 3 0,96
Insaat işçisi 4 1,28
Eczacı 2 0,64
Fırıncı 4 1,28
Elektrikçi 4 1,28
Kahveci 8 2,56
Kasap 5 1,60
Kunduracı 10 3,19
Kuyumcu 7 2,24
Marangoz 19 6,07
Sandalcı 6 1,92
Manav 5 1,60
Sütçü 8 2,56
Tenekeci 4 1,28
Terzi 34 10,86
Tüccar 6 1,92
Tulumbacı 4 1,28
Yazıcı 10 3,19
Yağcı 2 0,64
Garson 9 2,88
Şirket elemanı 10 3,19
Bahçıvan 1 0,32
Camcı 1 0,32
Kilitçi 1 0,32
Dondurmacı 1 0,32
Tercüman 1 0,32
Mühendis 1 0,32
Kömürcü 1 0,32
Matbaacı 1 0,32
Öğretmen 2 0,64
Nalbur 1 0,32
Ressam 1 0,32
Sandalyeci 3 0,96
Sepetçi 1 0,32
Sucu 3 0,96
Inekçi 5 1,60
  313 100%

 Η ΒΑΠΟΡΟΣΚΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΟΚΙΑΝΙΟΥ (BEŞİKTAŞ)

605 Arnavutköylü Esnafın listesi

ADRES ISIM BABA ADI SOYADI MESLEK DOGUM
Cadde 8/10 Dimitri Todori Katip-Γραμματέας 1322
Cadde 8/10 Pandeli Koço Garson 1305
Cadde 8/10 Hristo Yuli Garson 1300
Cadde 8/10 Niko Papadopulo Garson
Cadde 8/10 Yorgi Yordan Garson
Cadde 8/10 Yorgi Aristidi Kombros Garson 1897
Cadde 8/10 Vasil Kosti Büfeci-Αλλαντικά 1305
Cadde 40 Ligor Mihal Kahveci-Καφενείο
Cadde 48 Koço Ispiro Kahveci-Καφενείο
Cadde 52 Niko Vasil Çırak-Βοηθός
Cadde 54 Aleko Aristoteli Ankazcı
Cadde 54 Haralambo Ankazcı
Cadde 60 Yorgi Simon Berber-Κουρέας
Cadde 60 Niko Ilya Berber-Κουρέας
Cadde 68 Parsih Toros Dedeyan Fotografçı-Φωτογράφος 1323
Cadde 76 Marko Bakkal-Μπακάλης
Cadde 78/80 Yerasimo Kahveci-Καφενείο
Cadde 82 Recep   Kasap-Χασάπης
Cadde 82 Ismail Hakkı Kalfa-Βοηθός
Cadde 84 Manol Aktar-Ψιλικά
Cadde 92 Irakli Yorgi Kasap-Χασάπης
Cadde 92 Irakli Yani Kasap-Χασάπης
Cadde 102 Hamparsum Bakkal-Μπακάλης
Cadde 102 Horen Melkon Katip-Γραμματέας
Cadde 106 Aleksan Bedros Çilingir-Κλειδαράς
Cadde 116 Davit Nesim Tenekeci
Cadde 118 Nikoli Yani Bakkal-Μπακάλης
Cadde 118 Dimitri Kalfa-Βοηθός
Cadde 120 Ligor Berber-Κουρέας
Cadde 130 Avram Tenekeci
Cadde 140 Prodromos Kömürcü-Καρβουνάς
Cadde 146 Panayot Terzi-Ράπτης
Cadde 154 Mevlut Hüseyin 1301
Cadde 156 Pandeli Bakkal-Μπακάλης
Cadde 184 Ibrahim bey Otel
Cadde  17 Niko Koço Kahveci-Καφενείο
Cadde  41 Vasil Lipari Berber-Κουρέας
Cadde  41 Koço Arabacı Kunduracı-Τσαγκάρης
Cadde  23 Nikolaki Kahveci-Καφενείο
Cadde  51 Niko Francesko Elektrikçi-Ηλεκτρολόγος
Cadde  53 Tirifo Toma Sütçü-Γαλατάς
Cadde  55 Kleovulos Berber-Κουρέας
Cadde  61 Bogos Toros Aktar-Ψιλικά
Cadde  75 Agop Pastacı-Ζαχαροπλάστης
Cadde  77 Dimitri Lakidi Berber-Κουρέας
Cadde  79 Panayot Ocakçı-Σόμπατζης
Cadde  81 Luka Teodoroviç Elektrikçi-Ηλεκτρολόγος
Cadde  81 Refik Mustafa Kalfa-Βοηθός
Cadde  89 Platon Kunduracı-Τσαγκάρης
Büyük Çukur  2 Ali Osman Helvacı-Χαλβατζής
Büyük Çukur  6 Yani Depo-Αποθήκη
Büyük Çukur  6 Koço Çırak-Βοηθός
Büyük Çukur 12 Niko   Eczacı-Φαρμακοποιός
Büyük Çukur 12 Koço Eczacı-Φαρμακοποιός
Büyük Çukur 14 Bogos Nisan Ogiryan Kahveci 1304
Büyük Çukur 16 Konstantin Sütçü-Γαλατάς
Büyük Çukur 22 Prodromos Andon Aktar-Ψιλικά 1288
Büyük Çukur 22 Nesim Isak Tuhafiyeci-Ψιλικά 1288
Büyük Çukur  1 Agop Kevork Sebzeci-Μανάβης
Büyük Çukur  1 Kevork Artin Sebzeci-Μανάβης
Büyük Çukur  5 Armanak Kiris Pastacı-Ζαχαροπλάστης
Büyük Çukur  7 Yusuf Todori Manav-Μανάβης
Büyük Çukur 15 Yorgi Misira Fırıncı-Φούρναρης
Büyük Çukur 17 Manol Mihal Kunduracı-Τσαγκάρης
Büyük Çukur 27 Manol Ahilea Terzi-Ράπτης
Çarşı   4 Vasil Aşçı-Μάγειρας
Çarşı   Salamon Eskici-Παλιατζής
Çarşı  10 Hamparsum Armanak Kalaycı-Γανοτής
Çarşı  14 Niko Hiristo Kahveci-Καφενείο
Çarşı  16 Koço Yani Meyhaneci-Ταβερνιάρης
Çarşı  18 Hiristo Placka Fırıncı-Φούρναρης
Çarşı  20 Andon Lokanta
Çarşı   1 Emin Eskici-Παλιατζής
Çarşı   3 Vasil Panayot Bakkal-Μπακάλης  
Çarşı   5 Bedros Abardiros Kepekçi-Ζωοτροφές
Çarşı   7 Reşit   Ciğerci-Έντερα κ.α.
Çarşı  19 Yorgi Niko Aşçı-Μάγειρας
Çarşı  25 Vasil Bakkal-Μπακάλης
Çarşı  27 Ligor Berber-Κουρέας
Çarşı  29 Pandeli Sobacı-Σόμπατζης
Çarşı  31 Abraham Kurukahveci
Çarşı  10 Istavri Kahveci-Καφενείο
Çarşı  22 Vasil Kasap-Χασάπης
Çarşı  22 Dimitri Kasap-Χασάπης
Fırancalacı 25 Mihal Berber-Κουρέας
Fırancalacı 23 Mehmet Hallaç-Παπλωματάς
Fırancalacı 11 Mimiko Bakkal-Μπακάλης
Turunç 9 Agop Artin Kalaycı-Γανοτής 1296
Turunç 5 Yakof Kağıtçı-Χαρτικά
Sebzeci 17 Yani Odisea Terzi-Ράπτης
Sebzeci 17 Yorgi Kosti Terzi-Ράπτης
Sebzeci 2 Argiri Balıkçı-Ψαράς
Boyacı  20 Panayot Kunduracı-Τσαγκάρης
Boyacı  1 Antimos Bakkal-Μπακάλης
Boyacı  16 Koço Yorgi Bakkal-Μπακάλης
Köşk 1 Sergis Demirci-Σιδεράς
B. Kaynak 1 Koço Gazino-Ταβέρνα
Herman 2 Ali Ustabaşı-Μάστορας
Herman 2 Marsel Memur-Δημ. Υπάλληλος
Herman 2 Ali Sait Eksper-Μεταφραστής
Kilise Yorgi BasPapaz-Δεσπότης
Kilise Konstantin Diyakos-Διάκονος
Kilise Koço Nikoli Psalti-Ψάλτης
Kilise Dimo Aristoteli Kandilci-Νεοκόρος
Rum Mektebi Kleovulos Müdür-Διευθυντής
Rum Mektebi Pangalos Muallim-Εκπαιδευτικός
Rum Mektebi Vasil Sarafim Hademe-Παιδονόμος
Ermeni Mektebi Mehmet Ferit Muallim-Εκπαιδευτικός
Cadde  45 Haralambos Yuvanidi
Cadde   45 Dimitri Dobraviç
Cadde  41 Aram Mumcıyan
Cadde   41 Ohannes Abraham Boyacıyan
Cadde   83 Manol Aleko Emmanoilidis 1322
Cadde   83 Niko Aleko Emmanoilidis
Cadde   87 Yorgi Kürkçüoğlu Elbiseci-Ενδύματα
Cadde   95 Heran Çalyan Doktor
Cadde  109 Herant Kuyumcu-Χρυσοχόος
Cadde  115 Mustafa Remzi Yağcı-Λαδάς
Cadde  105 Zafiryus Zafiriyadis
Cadde   30 Andon Sergios
Cadde   90 Leon Melkon Komisyoncu-Αντιπροσ.
Cadde   98 Yani Salcı Terzi-Ράπτης
Cadde  100 Koço Kurtesi
Cadde  114 Josef Kanburyan  
Cadde  124 Aleko Rodokanaki Terzi-Ράπτης
Cadde  138 Mihalaki Afendaki
Cadde  138 Andon Lubo
Cadde  138 Anastas Afenduli
Cadde  142 Istefan Yorgi Gülbalı Avukat-Δικηγόρος
Cadde  144 Apaminonda
Cadde  150 Osep Oshan Rehlamyan
Cadde  152 Istepan Börekyan
Cadde  158 Aram Cinozyan 1296
Cadde  160 Nubar Dacat Kahyayan  
Cadde  166 Serkis Keçeyan Halıcı-Τάπητες-Χαλιά
Cadde  166 Kirkor
Cadde  166 Nerses Istepan Poyrazyan Diş Doktoru-Οδοντίατρος 1296
Cadde  166 Istepan Nerses Poyrazyan 1326
Cadde  180 Artin Hayzil Kürkçıyan Iplikçi-Κλωστές
Cadde  160 Leon Kunduracı-Τσαγκάρης
Cadde  111 Halil Komisyoncu-Αντιπροσ.
Cadde  83 Nikoli Aleko Emanuilidis Borsacı-Χρηματιστής
DulKadirOğulları  4 Dikran Ohanyan Tüccar-Εμπορος
DulKadirOğulları  12 Mustafa Sütçü-Γαλατάς
Tefeci 12 Hayim Sabah Tenekeci
Tefeci 12 Aron Isak Marangoz-Επιπλοποιός
DulKadirOğulları  22 Hayik Çevikyan Hurdavatçı-Παλιατζής
DulKadirOğulları  24 Agop Takfur Çörekyan Amele-Εργάτης οικοδομ.
DulKadirOğulları  24 Ropen
DulKadirOğulları  24 Kirkor Sekuriyan
DulKadirOğulları  26 Dimitri Glosotis
DulKadirOğulları  28 Mina Arseniadis Katip-Γραμματέας
DulKadirOğulları  28 Yorgi Oton Iskarpetiotis Komisyoncu-Αντιπροσ.
DulKadirOğulları  30 Horen Karabet Abardorsyan
DulKadirOğulları  30 Karabet Horen
DulKadirOğulları  38 Avadis Kirkor
DulKadirOğulları  40 Lefter Mihal Terzi-Ράπτης
DulKadirOğulları  42 Mihal Mateo Marangoz-Επιπλοποιός
Çeşme 4 Osep Abdullah Yazıcı-Γραμματέας
Çeşme 6 Mehmet Emin bey Avukat-Δικηγόρος
Mumhane  7 Nikolaki Angeliko Yazıcı-Γραμματέας 1874
Mumhane  7 Yani Değirmenci-Αλευράς
Mumhane  9 Hüseyin Avni
Mumhane 13 Ibrahim
Mumhane 15 Talat bey Hüseyin El. Mühendisi-Μηχανικός 1312
Mumhane 17 Koço Aleko Balıkçı-Ψαράς
Mumhane 27 Bedri bey Liman Şti-Στέλεχος επ.
Mumhane  8 Tanik Karabetyan Komisyoncu-Αντιπροσ.
Mumhane  8 Hristo Papadopulo Manifaturacı-Ψιλικά
Mumhane 10 Leon Ohannes Kuyumcu-Χρυσοχόος
Mumhane 14 Artin Agop Izmitliyan
Mumhane 14 Kirkor Agop Izmitliyan  
Mumhane 16 Vasil Yani Manav-Μανάβης
Mumhane 16 Yorgi Vasil
Mumhane 36 Yorgi Yani Krassa
Bakkal 6 Neokozmos Terzi-Ράπτης
Tefeci 12 Hayim Sabah Tenekeci
Tefeci 12 Aron Isak Marangoz-Επιπλοποιός
Dubaracı  14 Mehmet Asaf Hamdi
Dubaracı  22 Tanaş Nikolaki
Dubaracı  24 Manuk Kuyumcu-Χρυσοχόος
Dubaracı  28 Yusuf Ziya Osman Avukat-Δικηγόρος 1308
Dubaracı  38 Mikail Kapamacıyan Nalbur-Χρώματα
Dubaracı  40 Todoraki
Dubaracı  7 Anesti Yango
Dubaracı  11 Karabet   Halacıyan Tüccar-Εμπορος
Dubaracı  11 Jan Vitali Bankada-Τραπεζικός
Dubaracı  11 Kirkor Halacıyan  
Dubaracı  15 Kevork Papazyan Tuhafiyeci-Ψιλικά
Dubaracı  19 Ropen Hüsyan Tuhafiyeci-Ψιλικά
Dubaracı  27 Kevork Hayik
Dubaracı  60 Todori
Dubaracı  64 Omiros
Dubaracı  29 Aleko Tomson
Dubaracı  39 Miltiyadi Yorgi
Dubaracı  49 Nubar Haçik Manikyan
Dubaracı  67 Muvaffak bey
Dubaracı  83 Hiristo Anastas Vergici Komisyoncu-Αντιπροσ.
Büyük Çukur  83 Aleksandros Mihailidis
Büyük Çukur  155 Dimitri Krasa
Büyük Çukur  155 Yorgi Dimitri
Büyük Çukur  165 Yorgi Mihal Balıkçı-Ψαράς
Büyük Çukur  165 Istefo Bağcı-Αμπελάς
Büyük Çukur  183 Andon Hiristo Bağcı-Αμπελάς
Büyük Çukur  183 Niko Hiristo  
Büyük Çukur  183 Angelo Kavuna
Büyük Çukur  193 Aleko Corci Sütçü-Γαλατάς
Büyük Çukur  193 Anastas Yorgi Sebzeci-Μανάβης
Büyük Çukur  195 Lambro Ispiro Mandracı-Εκτ. Ζώων
Büyük Çukur  195 Bayram Sütçü-Γαλατάς
Büyük Çukur  195 Sotiri Zaro Sütçü-Γαλατάς
Büyük Çukur  195 Niko Zaro Sütçü-Γαλατάς
Büyük Çukur  195 Andon Morfi Sütçü-Γαλατάς
Büyük Çukur  18 Niko Leonida Kalkandere 1306
Büyük Çukur   34 Dimitri Musmuli Abacı
Büyük Çukur   42 Perikli Bostancıoğlu
Büyük Çukur  56 Fotis Fotiyadis
Büyük Çukur   64 Panayot Vasil 1906
Büyük Çukur   64 Andon Vasil Beyker şti.-Στέλεχος
Büyük Çukur  66  Aleko Sarandi Terzi-Ράπτης
Büyük Çukur  72 Vasil Anastas
Büyük Çukur  76 Mikail Tuğlacıyan
Büyük Çukur  82 Manol Vasil
Büyük Çukur  100 Koço Zako
Büyük Çukur  100 Yorgi Koço
Çarşı 14 Hiristo Çopira Kahveci-Καφενείο
Çarşı 41 Mihal Arvanitidis Gaz deposunda-Στέλεχος
Çarşı 41 Niko Mihal Arvanitidis
Dere   3 Andrea Vasil Tuzlayıcı-Παστά
Dere   3 Fotis Yorgi Kolacı-Καθαριστήριο
Dere  41 Niko Famelidi Balıkçı-Ψαράς
Dere  10 Yani Coni
Dere  11 Trasivulos
Dere  12 Konstantin
Dere  15 Niko Dimitri
Dere  12 Hiristo Davo Balıkçı-Ψαράς
Dere  14 Ali Abdullah Çırak-Βοηθός 1320
Dere  18 Vasil Yorgi
Dere  18 Niko Yorgi
Dere  22 Istavri Terzi-Ράπτης
Dere  66 Dimitri Inekçi-Αγελαδιάρης
Dere  90 Menelaos Dimitri
Dere 114 Hiristo   Papagalos Balıkçı-Ψαράς
Dere 114 Aleko Papagalos
Dere Çıkmazı  3 Ligor Bodosaki Gaz Şti.-Στέλεχος
Dere Çıkmazı  5 Leonida Perikli Balıkçı-Ψαράς
Dere Çıkmazı  5 Panayot Perikli Balıkçı-Ψαράς
Dere Çıkmazı  8 Viktor Aleko
Dere Çıkmazı   8 Yorgi Viktor
Dere Çıkmazı   8 Panani Yani 1297
Dere Çıkmazı  10 Panayot Yuvanidi
Köşk 19 Todori Kosti Balıkçı-Ψαράς
Köşk 21 Hasan Hüsnü bey Doktor
Köşk 23 Mihalaki Köseleci-Τσαγκάρης
Köşk 29 Aristotelis Kozmidis Herman tütün-Στέλεχος
Köşk 20 Niko Aristotelis
Köşk 33 Dimitri Nikoli Luca Balıkçı-Ψαράς 1295
Köşk 33 Petro Hiristo
Köşk 37 Leonida Yani
Köşk 49 Pavli Kaniri Marangoz-Επιπλοποιός
Köşk 69 Dimitri Foskolo
Köşk 73 Nikoli Dimitri Comara Balıkçı-Ψαράς 1301
Köşk 73 Yorgi Muzaka
Köşk 81 Hiristo Yeniköylü Terzi-Ράπτης
Köşk 83 Manol Mihal Balıkçı-Ψαράς
Köşk 83 Aleko Vasil Balıkçı-Ψαράς
Köşk 89 Nikoli Lipari Bağcı-Αμπελάς
Köşk 89 Todori Kuyuti Terzi-Ράπτης
Firancalacı  1 Koço Dino Yazıcı-Γραμματέας
Firancalacı  1 Yorgi Dino Yazıcı-Γραμματέας
Firancalacı  3 Esat Muhlis bey 1300
Firancalacı 19 Ohannes Aharon Tavuk Tüccarı-Κοτόπουλα
Firancalacı 27 Nison Bakaryan Tüccar-Εμπορος
Firancalacı 29 Vasil Zahariyadi Avukat-Δικηγόρος
Firancalacı 30 Agya Nubar Demirciyan
Firancalacı 30 Nisan Demirciyan
Firancalacı 32 Jirayır Demirciyan
Sebzeci 15 Konstantin Vasil
Sebzeci 16 Ligor Pavli
Turunc 1 Aritidi Yağcı ve Sabuncu-Λαδάς
Turunc 2 Nubar Kazazyan
Boyacı   1 Yorgi Rafail
Boyacı   7 Koço
Boyacı  11 Nikoli Panayot
Boyacı  13 Torkom Agop Lokmagözyan
Boyacı  15 Panayot Temistokli
Boyacı  15 Ligorius
Boyacı  12 Haçik Tarakçıyan Komisyoncu-Αντιπροσ.
Boyacı  12 Hiraç
Boyacı  22 Agop Dikran Kuyumcu-Χρυσοχόος 1309
Boyacı  36 Aram Tevekeliyan
Boyacı  36 Agop Şirinyan
Boyacı  40 Vahram Sebuh Karahanyan
Boyacı  44 Nubar Elmasyan
Münif Paşa  43 Mihal Arnaki Boyacı-Μπογιατζής
Münif Paşa  43 Dimitri Mihal Boyacı-Μπογιατζής
Münif Paşa  43 Haralambos Mihal Boyacı-Μπογιατζής
Münif Paşa  43 Andon Mihal Boyacı-Μπογιατζής
Münif Paşa   61 Anesti Mihal
Münif Paşa   69 Yango Aleko Kokino
Münif Paşa   73 Yani Franguli Terzi-Ράπτης
Münif Paşa   75 Agatokli Makinist-Μηχανικός
Münif Paşa   67 Niko Aristoteli Boyacı-Μπογιατζής
Münif Paşa   99 Zafiri Kosti Bağcı-Αμπελάς
Münif Paşa   99 Apostol Zafiri Balıkçı-Ψαράς
Münif Paşa  101 Dimitri Cucura Sandalcı-Βαρκάρης
Münif Paşa  101 Andon Yani Cucura Demirci-Σιδεράς
Münif Paşa   93 Yorgi Babasaki Balıkçı-Ψαράς
Münif Paşa  8 Niko Pandeli Gaz Şti.-Στέλεχος
Münif Paşa  12 Patroklos Nikolaki Volovin Lambacı
Münif Paşa  12 Koço Patroklos Volovin
Münif Paşa  12 Niko Patroklos Volovin
Münif Paşa   12 Aleko Tuhafiyeci-Ψιλικά
Münif Paşa   12 Paraskeva Yorgi Tuhafiyeci-Ψιλικά
Münif Paşa   12 Todori Yorgi Tuhafiyeci-Ψιλικά
Münif Paşa   12 Todori Dimitri Tuhafiyeci-Ψιλικά
Münif Paşa   28 Triyandafilos Singer Şti.-Στέλεχος
Münif Paşa  36 Leonida Marangoz-Επιπλοποιός
Münif Paşa   38 Simon Kenanoğlu Peynirci-Τυροκομικά
Münif Paşa   42 Niko Ahilea Şapkacı-Καπελάς
Münif Paşa   42 Yani Vasil Romaviç Şapkacı-Καπελάς
Münif Paşa  52 Todori Kosti Dolapçı-Ντολαπτζής
Münif Paşa   54 ispiro Miltiyadi Garson
Münif Paşa   56 Memduh bey
Münif Paşa   74 Mihal Ahilea Kaniri Terzi-Ράπτης
Münif Paşa   78 Tanaş Kosti Şapkacı-Καπελάς
Münif Paşa   78 Konstantin Tanaş
Münif Paşa   80 Vasil Sokrati
Münif Paşa  80 Miltiyadi Istrati Sepetçi-Καλαθάς
Münif Paşa   80 Antonyo Elektrikçi-Ηλεκτρολόγος
Münif Paşa   82 Hüseyin Hakkı
Münif Paşa  48 Marko Zaharya Terzi-Ράπτης
Eğlence   2 Panayot Yango
Eğlence   2 Hiristo Yango
Eğlence   2 Konstantin Yango
Eğlence   2 Haralambos
Eğlence   6 Kosti Nikoli Pirpiris Kolejde Marangoz
Eğlence   6 Yorgi Ispiro Elektrikçi-Ηλεκτρολόγος
Eğlence   6 Dimitri Nikoli Pirpiris Marangoz-Επιπλοποιός
Eğlence  10 Mıgırdıç Çilingiryan Kuyumcu-Χρυσοχόος
Eğlence  20 Pavli Kaniri Marangoz-Επιπλοποιός
Eğlence   3 Petro Serini Tellal-Ντελλάλης
Eğlence  3 Diyamandi Serini Elbiseci-Ενδύματα
Eğlence  15 Artin Çilingiryan Kuyumcu-Χρυσοχόος
Eğlence  19 Neoklis Hacıpavli
Eğlence  23 Andon Mazlumyan Yazıcı-Γραμματέας
Eğlence  23 Serapyan Andon
Eğlence  23 Viram Sabuh
Eğlence  23 Osep Kılıçyan
Eğlence  29 Cevdet bey Tüccar-Εμπορος
Kaymakam  3 Yorgi Pavli Meyhanecioğlu Inekçi-Αγελαδιάρης
Kaymakam   5 Dimitri Galanos
Kaymakam   4 Hiristo Rusopulos
Kaymakam  12 Yanko Isak Avramidis Köseleci-Τσαγκάρης
Kaymakam  12 Koço Yango
Kaymakam  20 Kleantis
Kaymakam  26 Ismail Fikri Marangoz-Επιπλοποιός
Kaymakam  28 Yorgi Kapusuzoğlu Tüccar-Εμπορος
Kaymakam  38 Ispiro Yamgo Duvarcı-Οικοδόμος
Kaymakam  38 Vangel Yango Duvarcı-Οικοδόμος
Kaymakam  56 Koço Irakli
Kaymakam  62 Andon Tanaş Terzi-Ράπτης
Karakavak 16 Serkis Avadis
Karakavak 11 Niko Sava
Karakavak 17 Dimitri Ksantopulo
Ceviz Mihal Boyadis Terzi-Ράπτης
Birinci Dolaplı   3 Mustafa Arif
Birinci Dolaplı  5 Bektaş Ömer
Birinci Dolaplı   7 Simon Yuvan Manuelides Beşiktaş Un Fab.-Στέλεχος
Birinci Dolaplı  11 Hiristo Yuvan
Birinci Dolaplı  11 Andiriko Andirikuli
Birinci Dolaplı  17 Vasil Lazari Zahireci-Εμπ. Τροφών
Kireçhane  15 Agop Mesturyan Kuyumcu-Χρυσοχόος
Kireçhane  21 Yani Bali Avukat-Δικηγόρος
Kireçhane  23 Nikola Yağcı-Λαδάς
Kireçhane  23 Angeli Nikola
Kireçhane  13 Todori Anastas Istavropulos
Kireçhane   2 Hayim Rafail Nesim
Kireçhane  2 Nesim Rafail Konorti
Kireçhane   6 Hiristo Hristodulu Terzi-Ράπτης
Kireçhane  16 Hüseyin Hüsnü bey
Kireçhane  22 Koço Vilakoplu
Kireçhane  16 Konstantin Andon
Kireçhane  24 Yani Teodoridis
Kireçhane  26 Mıgırdıç Yertvant Çolakyan
Uğul   1 Yorgi   Çolaki Terzi-Ράπτης
Uğul  3 Yorgi Eksarhopulo  
Uğul  13 Dimitri Nikoli  
Uğul  10 Vasil Hiristo Tellal-Ντελλάλης
Uğul  10 Dimitri
Sucu    1 Koço Kukuli Terzi-Ράπτης
Sucu    7 Koço Kleanti  
Sucu  23 Nikoli Fanaryoti Balıkçı-Ψαράς
Sucu  31 Aleko Pavli
Sucu  31 Manol
Sucu  23 Yanko Kurkutyero Balıkçı-Ψαράς
Sucu  35 Konstantin Pavli
Sucu  35 Dimitri Pavli
Sucu  14 Yani Hacıdimitri Sıvacı-Οικοδόμος
Sucu  16 Yorgi Magula
Sucu  16 Dimitri Camcı Balıkçı-Ψαράς
Sucu  30 Pandeli Duvarcı-Οικοδόμος
Sucu  30 Apostol Demirci-Σιδεράς
Sucu  34 Niko Mihail Demirci-Σιδεράς
Sucu  34 Yerasimo Mihail Demirci-Σιδεράς
Sucu  38 Hiristo Paryanos Garson
Sucu  38 Yerasimo Hiristo Terzi-Ράπτης
Sucu  40 Yorgi Lipari Marangoz-Επιπλοποιός
Sucu  44 Aristotelis Yanko Balıkçı-Ψαράς
Sucu  48 Hiristo Tulumbacı-Πυροσβέστης
Sucu  48 Mihal Fanaryoti Balıkçı-Ψαράς
Sucu  50 Aleksandros Matbaa-Τυπογράφος
Sucu  52 Evripidi Kalaycıoğlu Terzi-Ράπτης
Yağhane Çıkmazı  2 Tilemahos Panayot
Yağhane Çıkmazı  2 Tanaş Toma
Yağhane Çıkmazı  6 Todori Kefala Bağcı-Αμπελάς
Yağhane Çıkmazı  6 Yorgi Kefala Bağcı-Αμπελάς
Yağhane Çıkmazı  8 Kleovulos Balıkçı-Ψαράς
Yağhane Çıkmazı  8 Konstantin Kleovulos Balıkçı-Ψαράς
Yağhane Çıkmazı 10 Dimitri Pitipiti Balıkçı-Ψαράς
Yağhane Çıkmazı 10 Tanaş Dimitri Balıkçı-Ψαράς
Yağhane Çıkmazı 12 Koço Lipari Bağcı-Αμπελάς
Yağhane Çıkmazı 12 Pavli Ipsilos Bağcı-Αμπελάς
Yağhane Çıkmazı 12 Aristotelis Pavli Seyar satıcı-Μικροπωλητής
Yağhane Çıkmazı 12 Teoklitos Pavli Seyar satıcı-Μικροπωλητής
Yağhane Çıkmazı 18 Lefter Yorgi Yaldızcı-Επιχρυσώσεις
Yağhane Çıkmazı 24 Hari Yanko Balıkçı-Ψαράς
Yağhane Çıkmazı 24 Niko Yanko Seyar satıcı-Μικροπωλητής
Balaş  13 Koço Ksenofon
Balaş  21 Ahilea Dimitri
Balaş   8 Marko Kiryako   Kunduracı-Τσαγκάρης
Balaş   8 Mihal Kiryako   Terzi-Ράπτης
Balaş  12 Anastas Dimitri Boyacı-Μπογιατζής
Balaş  14 Karamiço Tulumbacı-Πυροσβέστης
Balaş  14 Niko Israyi Terzi-Ράπτης
Balaş  14 Yorgi Arslan Bağcı-Αμπελάς
Balaş  14 Sotiri Kiseti Bağcı-Αμπελάς
Balaş  16 Mihail Stilianos Murettip
Balaş  18 Niko Vapuri Terzi-Ράπτης
Balaş  20 Vasil Kosti Berber-Κουρέας
Balaş  28 Vasil Vasilyadi Aşçı-Μάγειρας
Balaş  30 Istavri Hoshos Bahcevan-Κηπουρός
Balaş  36 Fotis Baygini Terzi-Ράπτης
Balaş  40 Hiristo
Balaş  42 Aleko Yorgi Motorcu-Πλοίαρχος
Balaş  46 Yani Pavli
Balaş  48 Mihal Lada Balıkçı-Ψαράς
Balaş  48 Vasil Dimitri Balıkçı-Ψαράς
Merdiven 1 Todori Haralambidi Camcı-Τζαμάς
Merdiven 2 Vasil Çakalo Garson
Haremiye 13 Panayot Cucura
Haremiye 33 Koço Yağlikayık Balıkçı-Ψαράς
Haremiye 33 Yorgi Koço Balıkçı-Ψαράς
Haremiye 39 Yani Dimitri Ciciraho Terzi-Ράπτης
Haremiye 39 Hiristo Apostol Dondurmacı-Παγωτατζής
Haremiye 39 Ziso Kayısı Garson
Haremiye 35 Corci   Coroli Demirci-Σιδεράς
Haremiye 43 Manol Kiseti Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 45 Anastas Aşçı-Μάγειρας
Haremiye 51 Polidoros Leonida Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 51 Niko Leonida Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 51 Vasil Avram
Haremiye 51 Istrati Pavli
Haremiye 51 Dimitri Nazli
Haremiye 53 Anesti Dimaki Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 53 Yorgi Dimaki Balıkçı-Ψαράς
Haremiye 35 Sotiri Yanko Finifa Berber-Κουρέας
Haremiye  4 Prodromos Antimos Bakkal-Μπακάλης
Haremiye 16 Vasil Vasilyadi Terzi-Ράπτης
Haremiye 18 Yerasimo Magula Marangoz-Επιπλοποιός
Haremiye 17 Niko Andon Vapuri Terzi çırağı-Βοηθός Ράπτη
Haremiye 24 Yanko Hiristofi Terzi-Ράπτης
Haremiye 28 Ligor Kiriş
Haremiye 34 Yanko Salamanika Sandalcı-Βαρκάρης
Haremiye 38 Koço Marko Terzi-Ράπτης
Haremiye 44 Fotis Sakızlı Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 44 Todori Franguli Bakkal çırağı-Βοηθός
Haremiye 44 Yorgi Franguli
Haremiye 52 Dimitri Eksarhopulo Marangoz-Επιπλοποιός
Haremiye 52 Koço Cansız Balıkçı-Ψαράς
Haremiye 52 Koço Tanaş Yoğurtçu-Γιαουρτσής
Haremiye 54 Andon Niko Muhallebici Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 56 Hiristo Hoshos
Haremiye 72 Yordan   Andirikuli Bağcı-Αμπελάς
Haremiye 74 Fehmi
Haremiye 76 Yani Aleko Suyolcu-Νεράς
Haremiye 34 Leonida Sotiri Terzi-Ράπτης
Haremiye 24 Miço Niko Kunduracı-Τσαγκάρης
Lütfiye  3 Dimitri Ambolof
Lütfiye   3 Vasil Serafim Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye   5 Nikoli Vasil Kunduraci-Τσαγκάρης
Lütfiye   5 Kosti Karayani Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye   5 Tanaş Vasil Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye   9 Andon Nikoli Kara Bağcı-Αμπελάς
Lütfiye  11 Pandeli Barbini Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  11 Ligor Sitranca Büfeci-Αλλαντικά
Lütfiye  11 Koço Ligor Seyar satıcı-Μικροπωλητής
Lütfiye  13 Yorgi Kozma Koltukçu-Ταπετσαρίες
Lütfiye  13 Sokrat Helmi Marangoz-Επιπλοποιός
Lütfiye  13 Apostol Samyoti Sandalcı-Βαρκάρης
Lütfiye  13 Yorgi Apostol Sandalcı-Βαρκάρης
Lütfiye  13 Mihal Apostol Sandalcı-Βαρκάρης
Lütfiye  15 Mihal Maruli Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  21 Yanko Lambacı Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  21 Angeli Yanko Lambacı
Lütfiye  21 Yorgi Yanko Lambacı
Lütfiye  23 Koço Sava Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  23 Nikoli Sava Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  23 Polimyos Sava Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  23 Petro Dimitri Andruço Ressam-Ζωγράφος
Lütfiye  29 Pandeli Yorgi Boyacı-Μπογιατζής
Lütfiye  29 Kosti Kosti Tulumbacı-Πυροσβέστης
Lütfiye  35 Andon Ilya Terzi-Ράπτης
Lütfiye  45 Moisi Vasil Bacaba Döşemeci-Ταπετσιέρης
Lütfiye  45 Vasil Kosti Büfeci-Αλλαντικά
Lütfiye  45 Panayot Andon Hamal-Χαμάλης
Lütfiye  49 Dimitri Mina Nazlı Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  51 Yanko Vasil Georgiu Duvarcı-Οικοδόμος
Lütfiye  55 Vasil Hindiya Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  59 Yerasimos Duvarcı
Lütfiye  59 Miço Vasil Miçi Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  59 Andon Ilya Terzi-Ράπτης
Lütfiye  61 Istefo Fuska Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  65 Sava Kunduri Sobacı-Σόμπατζης
Lütfiye  67 Koço Lazari Berber-Κουρέας
Lütfiye  49 Teodos Yanko Marangoz-Επιπλοποιός
Lütfiye  59 Ağatokli Anastas Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  71 Epaminonda Dimitri Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  71 Odisea Dimitri Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye  71 Fotis Dimitri Balıkçı-Ψαράς
Lütfiye   6 Yanko Leonida Vuta Marangoz-Επιπλοποιός
Lütfiye  6 Vasil Leonida Marangoz-Επιπλοποιός
Lütfiye  16 Kosti Takaki Tulumbacı-Πυροσβέστης
Yeni Çeşme Çıkmazı  3 Nikoli Mina Topolos Sarraf-Χρηματιστής
Yeni Çeşme Çıkmazı  7 Mihran Çubukçıyan
Yeni Çeşme Çıkmazı  2 Aram Tenekeliyan
Yeni Çeşme Çıkmazı  2 Agop Şirinyan  
Yeni Çeşme Çıkmazı  4 Vitali Sabatay Firesti Ünyen Sigorta-Στέλεχος
Büyük Kaymak  1 Hiristo Payida
Büyük Kaymak   1 Panani Marangoz-Επιπλοποιός
Büyük Kaymak   9 Aleko Dimo Bağcı-Αμπελάς
Büyük Kaymak  4 Anastas Marko Bağcı-Αμπελάς
Büyük Kaymak  10 Dimitri Yanko Terzi-Ράπτης
Büyük Kaymak  10 Yanko Fenerli Bağcı-Αμπελάς
Büyük Kaymak  22 Petro Kanakini Inekçi-Αγελαδιάρης
Büyük Kaymak  22 Irakli
Dere Çıkmazı 77 Ahilea Manol Kaniri
Dubaracı  2 Vangel Yanko   Marangoz-Επιπλοποιός
Boyacı 17 Yani Nikoli Fırıncı-Φούρναρης
Boyacı 17 Vasil Hiristo Yuvanidi
Boyacı 17 Panos Papazyan Sarraf-Χρηματιστής
Firancalacı 22 Yani Çırak-Βοηθός
Cadde Herman Tütün Deposu Agop Ekmekçiyan Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Sokrat Estiriyadi Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Ali Hüseyin Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Hüseyin Mustafa Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Süleyman Hüseyin Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Aristidi Kozmidis Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Şevki Ali Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Esat Ferhat Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Mehmet Şerif Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Kemal Yanni Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütün Deposu Fotis Civani
Cadde Herman Tütün Deposu Jan Sekas
Mumhane 14 Karabet
Cadde Herman Tütun Deposu Ali Hüseyin Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Hüseyin Mustafa Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Kemal Yanni Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Süleyman Ismail Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Süleyman Hüseyin Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Mehmet Ali Raşit Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Abdülaziz Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Mehmet Hüseyin Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Fuat Ibrahim Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Ismail Mehmet Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Hamit Taher Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Ilya Pinto Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Aristidi Kozmidis Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Şevki Ali Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Sadık Yakiya Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Zeynel Cafer Müstahdem-Εργάτης
Cadde Herman Tütun Deposu Mustafa Mehmet Müstahdem-Εργάτης
Çarşı 18 Toma Ekmekçi-Φούρναρης
Kaymakam 1 Celalettin
Cadde 8 Marko
Vezir Köşkü  67 Hüseyin Ahmet
Cadde 102 Mıgırdıç Bakkal-Μπακάλης
Cadde 102 Mahmut Şerif
Cadde 102 Hüseyin Hasan
Sucu 10 Petro Kleanti  
Büyük Çukur 115 Yorgi Koço  
Cadde Veli Hasan
Dere Çıkmazı 22 Mıgırdıç   Barcinak Sucu-Νερουλάς
Lütfiye 46 Vasil Istirati
Firancalacı 22 Yani Çırak-Βοηθός
Haremiye 37 Kosti
Büyük Çukur 12 Sabat Levi Eczacı Kalfası-Βοηθός φαρμ.
Sucu 20 Ilya Nikola Fırında Tezgahtar-Βοηθός
Dere Çıkmazı 22 Mıgırdıç Sucu-Νερουλάς
Köşk 1 Ahmet
Firancalacı 23 Mehmet Hallaç-Παπλωματάς
Kireçhane 5 Vasil
Cadde 53 Nikola
Büyük Çukur 30 Istavri Yorgi
Büyük Çukur 15 Konstantin Koço
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu kıymetli bilgiler için, değerli dost, sayın ISMAİL ÜSTÜN beye şükranlarımı
sunuyorum.
Panos Ractivan  
 

 

Home ]
Last modified: JUNE 20,  2013